poczekaj...

Twoje zamówienie jest jeszcze niepełne… Przygotowałam dla Ciebie jednorazową propozycję. Pomyślałam, że jak zakupiłaś/łeś kurs to warto żebyś miał/ła profesjonalne sito i raklę

Tylko przez 60 min możesz zakupić je z 30 % zniżką!

Sito jest wytwarzane w mojej pracowni, jest to ręczna robota. Ma drewniane ramy, które są odpowiednio szlifowane i impregnowane. Następnie siatka 100T, czyli 100 nitek na cm, jest przyszywana zszywkami i klejona do ramy. Wszystko bardzo pieczołowicie i dokładnie jest wykonane. Wymiary zewnętrzne ramy to 40x50 cm, czyli sito to pozwala na wykonanie grafiki do formatu A3. Drewniana rama, w przeciwieństwie do aluminiowej, pozwala wymienić samemu siatkę, gdy ta ulegnie zniszczeniu, więc jest to duży plus.

Rakla, narzędzie służące do przeciskania farby przez sito jest lekka, ma drewniany trzonek, który jest bardzo miły w dotyku i zawsze ciepły, w porównaniu do rakli z metalowymi trzonkami. Długość rakli to 30 cm.

Dlaczego moje sito jest lepsze?

Moje sito

Inne sita

Można samemu wymienić siatkę gdy się zrobi dziurka. Jest lekkie, impregnowane, starannie wykonane. Siatka przyczepiona zszywkami i klejona klejem wodoodpornym. Nie rozpadnie się po kilku użyciach - można powiedzieć, że rama posłuży Wam do końca życia, a siatkę można wymienić w razie uszkodzenia mechanicznego.

Zależy z jakiego źródła pochodzą... ale czasami sita z drugiej ręki są zniszczone, ramy drewniane mogą się rozpaść, a siatka może być stara i też nie przeżyje mycia silnymi środkami do czyszczenia sit. W przypadku uszkodzonej siatki na ramie aluminiowej to nie wymienisz jej samodzielnie. Takie sito trzeba oddać do specjalnego punktu, gdzie naciągają i wymienią siatki na nowe.